Yeniler

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Maden suyu günlük hayatımızda sık sık tükettiğimiz sağlıklı ve faydalı içeceklerden biridir. Ancak maden suyunun cilt içinde çok faydalı olduğunu biliyor musunuz? Yapılan araştırmalar sonucunda hem diyetisyenlerin hem de dermatologların sık sık önermiş odluğu maden suyu suyun en sağlıklı formları arasında kendine yer bulmaktadır. Günde en az bir kez tüketebileceğimiz maden suyunun faydalarını saymakla bitmiyor.

 

Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Herkesin günlük yaşamda çok severek tükettiği maden suyunun cilde de çok faydalı olduğunu biliyor muydunuz? İşte maden suyunun cilde faydaları;

  • Maden suyunun içerisinde bol miktarda silisyum bulunmaktadır. Bu sayede cildinizi güçlendirir ve gözeneklerin sıkılaşmasına katkı sağlar.
  • Maden suyunu bir pamuğa döküp yüzünüze uyguladığınızda temizleyici olarak kullanılması mümkündür. Japonlar tarafından maden suyu kürleri sık sık uygulanmaktadır. Maden suyu banyosu yapan Japonlar cilt güzelliklerini maden suyuna borçlular.
  • Maden suyunun cildi rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Özellikle vücudu toksinlerden arındırması sebebiyle rahatlatır ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.
  • Sıcak havalarda maden suyu tüketildiğinde veya cilde sürüldüğünde ferahlatıcı etkisini sonuna kadar yaşama fırsatına sahip olursunuz.
  • Maden suyunun yağ yakıcı etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Ancak maden suyunun temizleyici etkisi olduğunu da biliyor musunuz? Temizleyici etkisi sayesinde vücudu oluşan tüm kirlerden arındırır ve tertemiz bir cilt yapısına sahip olmanızı sağlar.
  • Yüz kenarlarında gülündüğü için ortaya çıkan mimik çizgilerini maden suyu yardımıyla ortadan kaldırabilirsiniz.

Check Also

Et Benlerini Bitkisel Yağlar Yok Eder mi?

Et benleri herkeste görülebilen ve vücudun her yerinde çıkabilen benlerdir. Ancak genel olarak cildin bir …

Karın Germe Ameliyatı

Aşırı kilo alma ve hamileliğe bağlı olarak karın derisi sarkması oluşmaktadır. Kadınlarda hamilelik karın derisi …

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çillerinizde kurtulmak için alternatif bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Düzenli olarak uygulandığında kısa süre içerisinde çillerinizden kurtulma …

Sivilce Tedavisinde Bitkisel Yöntemler

Sivilce Tedavisinde Bitkisel Yöntemler

Soda Tedavisi Uygulanabilir Yemek sodası kırmızı sivilce lekeleri için son derece faydalıdır. Yemek sodası kullanarak …

Kırmızı sivilce lekelerini geçirmek

Kırmızı Sivilce Lekelerine İyi Gelen Bitkisel Yöntemler

Kırmızı sivilce lekeleri bazı kişilerde görülebilen ve görünüm açısından istenmeyen sonuçlar doğuran cilt problemlerinden biridir. …