Yeniler

Nohut Unu ile Cilt Aydınlatma Maskeleri Nasıl Hazırlanır

Nohut unu cilt bakımı açısından çok kullanılan gıdalardan biridir. Özellikle Hindistan bölgesi ve Asya’nın güneydoğusunda nohut unu çok tercih edilmektedir.  Nohut unu sayesinde cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulabilir ve cildinizin rengini açabilirsiniz.  Cilt aydınlatıcı nohut unu maskesini hazırlamak hem çok kolay hem de çok faydalıdır.

Cilt Aydınlatıcı Nohut Unu Maskesi

Cilt aydınlatıcı nohut unu maskesi krem kıvamına sahiptir. Özellikle kuru cilde sahipseniz nohut unu maskesi oldukça faydalıdır. Cildi nemlendirme özelliği bulunmaktadır.

Gerekli Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı süt kreması
  • 1 yemek kaşığı nohut unu
  • Birkaç damla yeni sıkılmış limon suyu
  • Yarım çay kaşığı bal

Hazırlanışı:

Nohut unu maskesini hazırlamak için öncelikle süt kreması, bal, limon suyu ve nohut ununu bir kabın içerisine alın ve iyice karıştırın. Daha sonra hazırlamış olduğunuz bu karışımı cildinize eşit miktarda yedirin. 20 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra cildinizi ılık suyla durulayın. Maske uygulamasından sonra nemlendirici kullanarak cildinizi yumuşatabilirsiniz. Bu maskeyi ortalama haftada bir uygularsanız kısa sürede iyi sonuç alabilirsiniz. Nohut unu aydınlatma maskesini hazırlarken kullanacağınız miktarlarda hazırlamanız gerekmektedir. Bir defa kullanılabilecek olan maskeyi fazla yapmamaya özen göstermelisiniz. Maskenin içerisinde bulunan limon suyu asit içerir. Maskeyi uygularken gözlerinizi korumaya dikkat etmelisiniz. Süt kreması kullanmak istemeyenler alternatif yöntem olarak zeytinyağını tercih edebilirler.

 

Check Also

Et Benlerini Bitkisel Yağlar Yok Eder mi?

Et benleri herkeste görülebilen ve vücudun her yerinde çıkabilen benlerdir. Ancak genel olarak cildin bir …

Karın Germe Ameliyatı

Aşırı kilo alma ve hamileliğe bağlı olarak karın derisi sarkması oluşmaktadır. Kadınlarda hamilelik karın derisi …

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çillerinizde kurtulmak için alternatif bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Düzenli olarak uygulandığında kısa süre içerisinde çillerinizden kurtulma …

Sivilce Tedavisinde Bitkisel Yöntemler

Sivilce Tedavisinde Bitkisel Yöntemler

Soda Tedavisi Uygulanabilir Yemek sodası kırmızı sivilce lekeleri için son derece faydalıdır. Yemek sodası kullanarak …

Kırmızı sivilce lekelerini geçirmek

Kırmızı Sivilce Lekelerine İyi Gelen Bitkisel Yöntemler

Kırmızı sivilce lekeleri bazı kişilerde görülebilen ve görünüm açısından istenmeyen sonuçlar doğuran cilt problemlerinden biridir. …