Göz Altı Estetiği

Göz Altı Estetiği

Üst ve alt göz kapaklarındaki torbalarıyok edebilmek için yapılan ameliyata “göz kapağı estetiği” veya “blefaroplasti” denir. Ülkemizdeki en yaygın estetik ameliyatlardan biri olan göz kapağı estetiği, göz kapaklarının üst göz kapaklarında açılmasını bile önleyebilen fazla deri ve poşetleri giderebilecek kadar güçlüdür. Böylece hem dinamik hem de genç görünmek için ve göz kapağı fonksiyonunda başarılı sonuçlar elde etmek için yapılması mümkündür.

Göz Altı Estetiği

Göz AltıTorbasının Estetiği

Alt göz kapağı problemleri yaygın olarak göz altı torbaları olarak bilinir. Göz torbaları genellikle genetik faktörlerden veya yaşlanmadan kaynaklanır. Genetik olarak değiştirilmiş cilt altı torbası otuzlu yıllarda ortaya çıkarken, genellikle başlama yaşı 40’tır. Göz altı torbası oluşumunun diğer nedenleri arasında alkol ve sigara tüketimi, düzensiz uyku, sık sık ağlama yer alır. Psikolojik olarak insanın sosyal yaşamı ile etkileşime giren bu belirtiler, göz torbası estetiği ile çözülür.

Göz Altı Torbası Cerrahisi Hakkında Önemli Bilgiler

Hasta operasyondan önce bir doktor tarafından muayene edilmelidir. Bu ayrıntılı muayenede göz bölgesindeki derin sarkma, fazla deri, yağ miktarı, ne kadar alınması gerektiği ve kaslarda gevşeme gibi semptomlar incelenir. İnceleme sonucunda, plastik cerrah hangi göz altı losyonunun uygulanacağı ile ilgili karar verir. Bu aşamada, plastik cerrah göz ile ilişkili hastalıkları (örneğin, kronik göz hastalığı) veya genel sağlık (hipertansiyon, kan inceltici kullanımı) hakkında bilgilendirilmelidir. Ortalama 1 saat süren alt göz cerrahisi, yatıştırıcı ve lokal anestezi desteği ile gerçekleştirilir.

Ameliyat sırasında gözler göz kirpikleri açılır ve gözlerin altında meydana gelen kas lezyonları bozulur. Fazla deri çıkarılır ve göz altına doğru gerilir. Ameliyattan sonra hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Cerrahi alanlardaki sütürler 3-5 gün içinde tamamen kaldırılır ve kişi iş ve sosyal yaşama döner. Göz kapaklarının şişmiş kısımları ortalama bir aya iyileşmektedir.

Göz Altı Estetiği

Check Also

Göz Altı Mor Halkalardan Kurtulmanın Yolları

Göz kapakları vücudumuzun en ince ve yumuşak bölgeleridir.Normal cildimiz 2 mm kalınlığındadır, göz kapağımız ise …