Kırışıklık Tedavisi Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Güneş ışınlarının etkisi ve yaşlanmaya bağlı olarak zamanla yüzümüzde kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bu kırışıklıklar yaşımızın ilerlediğine dair izlerdir. Çevrenin de etkileri ile özellikle cildin üst katmanı hasar görür. Lekeler, renk bozuklukları, ince kırışıklıklar, nem ve yumuşaklığın kaybı ile cildin matlaşması gibi sonuçlar ortaya çıkar. İşte bu noktada teknolojik estetik uygulamalardan lazer ile kırışıklık tedavisi sorunların çözümü olarak karşımıza çıkar.

28-30 yaşlarında belirmeye başlayan kırışıklıklar, lazer kırışıklık tedavisi ile giderilebileceğinden geç kalınmamalıdır. Çünkü yaş ilerledikçe bu izler artar ve derinleşir. Cildin yaşlanması ve kırışması ile başlayan kırışıklıklar, ilerleyen yaşla birlikte deri altı yağ ve kas dokularının sarkması ve içlerinin boşalmasıyla daha da artar. Buna yaşa bağlı doku atrofisi de denir.

Kırışıklıklar için, cilt yenileme uygulamaları başlangıçta etkili olabilir. Fakat ilerlemiş yaşlarda daha derin dokulara yönelik cildi sıkılaştırıcı lazer ile tedavi ve hatta buna ilave olarak yüz gençleştirme ameliyatı gerekecektir.

Check Also

Lazer İle Kırışıklık Tedavisi Yapma

Yaklaşık 10 yıl önce karbondioksit (CO2) lazer ile kırışıklık tedavisi uygulamaları başlamıştır. O yıllarda CO2 …