Boyun bakımı yapın, hep genç kalın

ir kadının yaşını belli eden bölümlerin başında hassas bir yapıya sahip olduğu için büyük özen ve bakım isteyen boyun geliyor. Güzel bir boyna sahip olmak için biraz vakit ayırmak, biraz da özen gösterip bakım yapmak yeterli olacaktır…

Dış etkenlere karşı yüzümüzden daha dayanıksız olan boyun bölgesindeki kasların canlılığını korumaya dikkat etmek gerekiyor.

Özellikle, boyun derisi asla kurumamalı. Boyun bakımı için hazırlanmış kremler, dokuları beslediği gibi, aynı zamanda ölü hücreleri de yok eder. Ayrıca, kırışıklıkların oluşumuna da engel olurlar.

Gece yatmadan önce, boyun bölgenize önce tonik, ardından da besleyici bir krem uygulamalısınız. Bu krem, cildin yorgunluğunu giderir. Bu işlemin ardından da boynunuza masaj yapabilirsiniz.

Rahatlatan bir boyun masajı

 

Masaj yaparken, elinizle boynunuza daireler çizebilirsiniz. Hareketi boğazdan enseye doğru yapın. Sağ eliniz sol, sol eliniz ise sağ tarafta olmalı.

Önce kırışıklıkları parmak ucunuzla ovun. Daha sonra da yüzün alt çevresini baş ve orta parmaklarla hafifçe sıkıştırın.

Elinizin ters kısmını kullanıp, çenenin altına vurarak masajı tamamlayın. Canlılığını kaybetmiş dokular için gerekli şeylerin başında ise, uyarıcı losyonlar gelir.

Bazı bitki özleri, kan dolaşımını rahatlatıcı özelliklere sahiptirler. Losyonların deriye işlemesi ise, esnek saplı ve ucuna pamuk sarılmış bir fırçayla olabilir.

Check Also

Boyun fıtığının belirtileri nelerdir?