Evde Pilates İçin Gerekli Pilates Ekipmanları

Pilates derslerine gidecek zamanınız yoksa bu pilates yapmanıza engel olmamalı. Evinizde, tek başınıza rahat rahat pilates yapmak yalnızca sizin elinizde. Bunu başarmak için sandığınız gibi pahalı ekipmanlara ve deneyime ihtiyacınız yok. Evde pilates yaparak hem günün stresini atmış olursunuz hem de kalori yakıp kaslarınızı çalıştırarak vücudunuzu şekillendirebilirsiniz.

Başlangıç olarak ilk önce pilates yapmaya uygun bir kıyafet seçmelisiniz. Bu kıyafetler pilates hareketlerinizi kesinlikle kısıtlamayacak rahat kıyafetler olmalı. Daha sonra bir pilates matına ihtiyacınız olacak. Hareketlere alışıp kendinizi geliştirdikçe yeni ekipmanlara ihtiyaç duyacaksınız.

Pilates Matı

Çoğu pilates hareketini rahatça yapmak için pilates matı kullanmanız gerekir. Sizin için en iyi seçenek kalın ve dayanıklı bir mat satın almak olacaktır.

Pilates matı satın alırken kalınlık, malzeme ve doku gibi bilgilere dikkat etmelisiniz. Pilates matı pahalı bir ekipman değildir. Çok ucuz fiyatlara uygun matlar satın alabilirsiniz. Taşıma kolaylığı açısında kılıfıyla satılan veya tutma kolu olan matları tercih edebilirsiniz.

Pilates Çemberi

Pilates çemberi birçok hareketi yapmanıza yarayan yaygın bir pilates ekipmanıdır. Genellikle çok büyük olmayan pilates çemberi esnek malzemeden üretilir. Kullanım amacına göre boyutları değişebilir.

Pilates çemberi ana kas gruplarını çalıştırmak için tasarlanmıştır. Ana kas grupları silüetinizi belirleyen önemli bölgelerdir. Pilates çemberi ile bu kas gruplarını şekillendirebilirsiniz. Bu aleti kullanarak kaslarınızın direncini arttırıp sıkı bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Pilates çemberi kullanarak yan kas gruplarını geliştirmek de mümkündür. Özellikle bacak bölgesindeki çalıştırması ve şekillendirmesi zor olan yan kaslar pilates çemberi ile sıkılaşabilir. Bunun için doğru hareketi uygulamanız yeterli olacaktır. Aynı şekilde pilates çemberi kullanarak kol kaslarınıza da atletik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Pilates çemberi kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kaslarınızı fazla esnetmemektir. Kas liflerinizi farkında olmadan çok zorlarsanız sakatlanabilirsiniz. Bu tür bir sakatlık hayat boyu spor yapmanıza engel olabilir. Pilates çemberleri farklı direnç seviyelerine sahiptirler. Bu yüzden yeni başlayanlar için en düşük direnç seviyesine sahip olan pilates çemberleri iyi bir seçim olacaktır.

Pilates Topu

Pilates topu, çok sayıda pilates hareketini yapmanıza yarayan temel pilates ekipmanlarından biridir. Pilates topu sayesinde denge duygunuz güçlenir ve aynı anda çok sayıda kas grubunu harekete geçirerek zayıflamak ve şekle girmeniz için çok yararlı egzersizler yapabilirsiniz.

Pilates topunu pilates ekipmanı satan herhangi bir mağazadan veya internetten satın alabilirsiniz. Kolay ulaşabileceğiniz bu ekipman farklı boy ve renklerde üretilir.

Pilates ekipmanları egzersizlerinizin verimini arttırmak için kullanılan yararlı aletlerdir. Ancak pilates yapmak için ille de bu ekipmanları kullanmanız gerekmez.

Check Also

Karın Düzleştirmek İçin Pilates Hareketleri

Düzenli ve sitikrarlı yapanlar için pilates kadınların bir numaralı vücut güzellik kurtarıcısıdır. kim siterki sarkmı …