Göz Altı Mor Halkalardan Kurtulmanın Yolları

Göz kapakları vücudumuzun en ince ve yumuşak bölgeleridir.Normal cildimiz 2 mm kalınlığındadır, göz kapağımız ise 0.5 mm kalınlığındadır. Bu yüzden bu bölgenin bakımı konusunda daha hassas davranmamız gerekir.

Göz Altındaki Koyu Renk Halkaların Nedenleri

. Uykusuzluk.
. Aileden koyu renk halkara sahip olan varsa genetik de olabilir.
. Yaşlanma etkisiyle göz çevresindeki cilt incelir ve gevşer.

Koyu Renk Halkaların Bakım ve Tedavisi

. Toz halindeki boyotu ve süt koyu renk halkaları yok etmeye yardımcı olmaktadır. Boyotunu süt ile karıştırarak macun haline getirin ve gece koyu renk halkaların üstüne uygulayın. Sabah yıkayın ve koyu renk halkaların nasıl iyileştiğini görün.
. Rendelenmiş salatalığı dondurun. Dondurulmuş küpleri gözlerinizin üstüne masaj yaparak uygulayın.
. Salatalık suyuna ya da patates suyuna pamuğu batırın ve göz çevrenize uygulayın.
. Göz altı torbalar için herhangi bir çay poşeti, (bitkisel olursa iyi olur) soğutulur ve gözlerinizin üzerine yerleştirilir ve dinlendirilir.
. Göz altındaki mor halkalar için çiğ rendelenmiş patatesi bir beze sarın ve göz kapaklarınıza 15-20 dakika uygulayın. Ilık suyla durulayın.
. En iyi göz toniği özel bir bitki olan eyebright(gözotu, frezya otu)’dır. Çayını yapın ya da çay torbalarını kullanın. Tülü ya da pamuğu çayın içine batırın ve uzanırken göz çevrenize kompres olarak uygulayın.

Göz Altı Çevrenizdeki Koyu Renk Halkalar İçin Öneriler

. Yeteri kadar uyuyun. Normalden daha erken yatmaya özen gösterin.
. Salatalık dilimlerinin gözler üzerinde yatıştırıcı etkisi vardır.
. Her gün güneş koruyucu kullanın ve geceleri göz çevresi kremi kullanın.
. Yeteri kadar su için. Cildinizin nemlenmesini sağlar.
. Soğuk kompresler uygulayın.
. Taze sebze ve meyve yiyin. Demir eksikliği göz çevresi koyu renk halkalara neden olur.

Göz Altı Morluklarını Kapatıcıyla Gizleyin
Koyu renk halkalar için en hızlı kür kapatıcı uygulamaktır. Cilt renginize uyan sarı tonlarda bir kapatıcı seçin ve uygulayın. Sarı, mor rengi kapatacaktır.
Bayanların kapatıcı uygularken yaptığı genel hata çok açık renk kapatıcı uygulamaktır. Bu sadece çok kötü bir etki yaratır. Diğer bir hata ise: kapatıcıyı sadece göz altına uygulamaktır. Kapatıcıyı tüm göz çevrenize uygulamalısınız ve güzelce dağıtmalısınız. Kapatıcınızı şeffaf, renksiz bir toz pudra sabitleyin. Göz altınıza dikkat çekmemek adına alt kirpiklerinize göz kalemi ya da rimel uygulamayın.
Genelde, gözün iç köşesi en koyu kısımdır. Beyaz ışıltılı bir kalem, o koyuluğu kamufle edecektir. Bazı firmaların göz altı morlukları için mavi ya da beyaz göz kalemleri bulunmaktadır.

Check Also

GÖZALTI MORLUKLARI İÇİN DOĞAL BAKIM

Çay Kürü Zambak, papatya, ıhlamur ve lavanta çaylarıyla yapılan güzellik kürleri gözlerdeki yorgunluk , şişlikleri …