Pilates topuyla doğum trendi

Adı pilatesle özdeşleşen eski manken Ebru Şallı’nın ikinci çocuğunu pilates topu üzerinde doğurabileceğini açıklamasının ardından gündeme gelen yöntemi kullanarak doğum yapanların sayısı artıyor. Dünyada pilates topuyla doğumu tercih edenlerin arasında 2008’de anne olan Nicole Kidman da bulunuyor.
Pilates topuyla doğum, Türkiye’de anne adaylarının ilgisini yeni yeni çekmeye başlasa da özellikle ABD’de bazı özel hastanelerse yöntemi rutin doğum programlarının içine almaya hazırlanıyor.
9 aylık Ada bebeğin annesi Didar Parlak (24), doğumda pilates topundan yararlanan anne adaylarının öncülerinden. Doğum kasılmaları başladığı andan itibaren hastane koridorundaki yürüyüşlerine pilates topu üzerindeki hareketlerin eklenmesiyle doğumun çok kolay gerçekleştiğini anlatan Parlak, şunları söyledi: “Topun üzeride yaylanma, gerilme, hafif zıplama hareketleriyle öne arkaya çeşitli hareketler yaptırdılar. Bir süre sonra topun üzerine oturduğumda ağrılarımın azaldığını hissetmeye başladım. Saatler içinde de çok rahat bir doğum yaptım.”

Check Also

Karın Düzleştirmek İçin Pilates Hareketleri

Düzenli ve sitikrarlı yapanlar için pilates kadınların bir numaralı vücut güzellik kurtarıcısıdır. kim siterki sarkmı …