Yüz yogası mucizesi ile kırışıklıklarınızı yenin!

Yoganın aslında sadece sağlıklı ve fit beden için değil, aynı zamanda yüzünüzün de çok daha genç görünmesi için kullanabileceğiniz bir yöntem olduğunu biliyor muydunuz?

Yaş aldıkça yüzünüzde oluşan çizgilerden ve sarkıklıklardan kurtulmak artık hayal değil. Yüz yogası sayesinde bu durumun üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan tek şey de gün içinde güzelliğiniz için kendinize biraz zaman ayırmak…

Alındaki çizgiler için

Alnınızda meydana gelen çizgilerden kurtulmak için elbette kozmetik ürünlerden yardım alabilirsiniz. Ancak bu ürünlerle cildinizi nemlendirip, bakımını yapmanın dışında uygulayacağınız birkaç ufak egzersizle onlardan tamamen kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu egzersizler günlük stresten arınmanıza ve bunun sebep olduğu baş, boyun ağrılarından kurtulmanıza da yardımcı olacaktır. Bunun için parmak uçlarınızı yatay bir şekilde kaşlarınızın üzerine koyun. Özellikle ilk egzersizinizi ayna karşısında yapmanız, duruma hakim olmanız açısından çok daha doğru olacaktır. Daha sonra parmak uçlarını saç diplerinize doğru yukarı itip aşağı çekin. Bu hareketi günde en az iki kere yapın.

Göz kapaklarınızın üst kısmı içinGöz kapaklarınızın üst kısmının sarkmaması ya da şişkin durmaması daha genç bir görünümün olmazsa olmazları arasında. Geçen yıllar içinde yer çekimine yenik düşen cildinizin bu genel geçer kurala karşı çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu kez parmak uçlarınızı, yatay olarak, göz kapaklarınızın üzerine, serçe parmaklarınız göz dibinize gelecek şekilde yerleştirin. Daha sonra parmak uçlarınızı yukarı doğru iterken aynı anda kaşlarınızı da yukarı doğru kaldırın ve gözlerinizi yavaş yavaş kapatın. Yaklaşık 10 saniye kadar bu şekilde bekleyin ve bırakın. Bu hareketi yaparken de ayna karşısında olmaya ve günde en az iki kez yapmaya özen gösterin.

Check Also

Karın Düzleştirmek İçin Pilates Hareketleri

Düzenli ve sitikrarlı yapanlar için pilates kadınların bir numaralı vücut güzellik kurtarıcısıdır. kim siterki sarkmı …