Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çillerinizde kurtulmak için alternatif bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Düzenli olarak uygulandığında kısa süre içerisinde çillerinizden kurtulma imkanına sahip olacaksınız.  Çiller için bitkisel tedavi yöntemlerinden bazıları şunlardır;

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

  • Keten tohumu çil tedavisinden son derece etkendir. Keten tohumu karışımını hazırlamak için öncelikle keten tohumunu kaynatın ve su ile karıştırın. Ardından çilli bölgeye uygulayın. Keten tohumunun çilli ciltlerde maske olarak kullanılmasında da büyük bir fayda vardır.
  • Bir başka çil tedavi yöntemi ise limon suyudur. Cilt tipinize uygun bir kremin içine birkaç damla ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız krem ve limon suyunu çilli bölgeye uygulayın.
  • 1 çay bardağı süte 1 adet salatalık doğrayıp ekleyin. Ardından 2 saat boyunca bekleyin ve sonra sütü süzün. Ardından salatalığı sıkıp salatanın özünün sütün içerisine karışmasını sağlayın. Salatalı közüne sahip sütü çil lekesi bulunan her yerinize bir pamuk yardımıyla iyice yedirin. 25 dakika kadar karışımı cildinizde bekletin, ardından bol ılık su ile yıkayın. Eğer salatalıklı süt karışımını 15 gün boyunca düzenli olarak uygularsanız çillerinizde gözle görülür oranda bir fark görme imkanına sahip olursunuz.
  • Bir başka çile iyi gelen bitkisel tedavi yöntemi ise soğandır. Soğanın kokusu nedeniyle kullanmak istemeseniz de soğan çiller için çok faydalıdır. Çil olan bölgelerinizi günde iki kez soğan suyuyla ıslatılan bir pamukla sildiğinizde çillerinizde kısa sürede azalma meydana gelecektir. Soğan kokusundan kurtulmak için saf sabun veya güzel kokusu olan bir sabun kullanabilirsiniz.

Cilt Lekelerine Ve Çillere İyi Gelen Karbonat Maskesi

Gerekli Malzemeler:

  • 1 çay kaşığı maya
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 yemek kaşığı su

Hazırlanışı:

Maya ve karbonatı karıştırıp üzerine 10 damla kadar su ile ıslatın. Elde ettiğiniz macun kıvamındaki kürü cildinize uygulayın ve 20 dakika boyunca bekleyin.  Karbonat maskesi sayesinde hem cilt lekelerinin hem de çillerin bir süre sonra yok olduğunu görebilirsiniz. Ancak karbonat maskesini düzenli olarak uygulamaya özen göstermelisiniz.

 

Check Also

Sivilce Tedavisinde Bitkisel Yöntemler

Sivilce Tedavisinde Bitkisel Yöntemler

Soda Tedavisi Uygulanabilir Yemek sodası kırmızı sivilce lekeleri için son derece faydalıdır. Yemek sodası kullanarak …