Karın Germe Ameliyatı

Aşırı kilo alma ve hamileliğe bağlı olarak karın derisi sarkması oluşmaktadır. Kadınlarda hamilelik karın derisi sarkmaında en önemli etkenken erkeklerde aşırı kilo alma sonucu karın derisi sarkmaktadır. Karın germe ameliyatı ile sarkan deri sıkıştırılır ve yağlar alınır. Bu ameliyat 2 saatten 5 saate kadar sürebilir. Karın bölgesini altına ve iç çamaşır bölgesinin içine açılan bir kesik oluşturulur. Bu kesik ameliyattan sonra örtülerek ameliyat izi ortadan kaldırılır. Hastalara 2 gün sonda takılır. Ameliyat sonrasında hastalara hemen korse giydirilerek derinin şekil alması sağlanır.

Karın Germe Ameliyatında Nelere Dikkat Edilmeli

Karın germe ameliyatında hastaların uyması gereken önemli kuralar bulunurç öncelikle hasta sigara içiyorsa ameliyat başlamadan iki hafta öncesinden başlamak üzere sigarayı bırakmalıdır. Güneşte uzun süre kalmaktan hastaların kaçınması gerekiyor. E vitamini akviyesinin bırakılması gerekiyor. Çeşitli hastalıklar ameliatın geri bırakılmasına sebep olacağı için dikkatli olmanız gerekiyor. Ameliyat planının oluşturulması için hastanın derisi üzerinde çizim yapılır.

Sarkmanın Belirlenmesi

Karın derisinde oluşan sarkmanın, deri elastikiyetinin ve karın duvarındaki gevşemenin ne derece olduğunun bilinmesi gerekir. yapılacak karın derisi ameliyatı bu özelliklere göre yapılır. Sarkma ve çatlamanın çok olmadığı hastalara mini ameliyat yapılır. Mini karın ameliyatı göbeğin alt kısmını oluşturan bölgede uygulanır. Klasik ameliyatta ise derinin fazla sarkmış olması ve esnekliğinin fazla olması gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Ne Zaman Yapılır

Karın germe ameliyatı doğumdan sonra, kilo verme dönemlerinde ve kişinin kendisini hazır hissettiği dönemlerde yapılır. Doğumun üzerinden bir yıl geçmeden karın germe ameliyatının yapılması önerilmez. Çünkü vücut tam olarak kendisini toplamış değildir. Karın gerdirme ameliyatı yağları alan ve dokuları sıkılaştıran bir işlemdir. Bu sebeple hamile kalmaya engel olmazç ancak doğumdan sonra deride bir nebze daha sarkma oluşabilir. Karın germenin faydalarını uzun süre yaşamak için ikinci hamilelik sonrasına ya da doğumun istenmediği zamanlarda yapılması önerilir. Bu sayede doğumla oluşacak yeni sarkmaları da önlemiş olursunuz. İki kez karın gerdirilebilir. Ancak ikinci kez alınan yağlar çok daha az olacaktır.

Check Also

Sivilce Tedavisinde Bitkisel Yöntemler

Sivilce Tedavisinde Bitkisel Yöntemler

Soda Tedavisi Uygulanabilir Yemek sodası kırmızı sivilce lekeleri için son derece faydalıdır. Yemek sodası kullanarak …