Maydanoz çayı

Cilt Lekelerine İyi Gelen Maydanoz Maskesi

Cilt lekeleri hemen hemen herkesin karşı karşıya kaldığı bir durumdur. Cilt lekelerinden kurtulmak için maydanoz maskesini uygulayabilirsiniz. Maydanozun aydınlatıcı etkisi sayesinde koyu renkli cilt lekelerinden tamamen kurtulabilirsiniz. Üstelik ciltte renk bozukluğu bulunan kişiler maydanoz sayesinde renk bozukluklarınızı çok daha az görünür bir seviyeye ulaştırıyor. Taze maydanozun cilde faydaları çok fazla.  Eğer taze maydanozu düzenli olarak kullanırsanız sivilceleri tedavi edici özelliği de bulunmaktadır.  Cilt lekeleri için pek çok kadın kozmetik ürünler tercih etmektedir. Kozmetik ürünlerin birçoğunun etken maddesi maydanozdur. Ancak kozmetik ürünler kimyasal maddeler kullanılarak hazırlanmaktadır. Ayrıca ekonomik açıdan çok pahalı olan kozmetik ürünler yerine hem ekonomik hem kolayca tüketilebilen maydanoz maskesini tercih edebilirsiniz.  Eğer maydanoz maskesini düzenli olarak uygularsanız cilt lekelerinin yavaş yavaş yok olduğunu ve görünürlüğünü yitirdiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Maydanoz Maskesi

Cilt Lekesine İyi Gelen Maydanoz Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Gerekli Malzemeler:

  • 1 tane orta boy maydanoz
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 2 çay kaşığı doğal bal

Hazırlanışı:

Maydanozu bir süre suda bekleyin ve iyice temizleyin. Maydanozun sağlarını çıkartıp yapraklarını bir bıçak yardımıyla iyice dilimleyin. Doğramış olduğunuz maydanozları havan yardımıyla kıvam alıncaya kadar dövmeniz gerekir. Havanda maydanozu döverken limon suyunu ekleyip daha kolay kıvam almasını sağlayabilirsiniz.  Havandan aldığınız maydanoz ve limon karışımının üzerine balı ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Cildinizin temiz olması çok önemli. Cildinizi derinlemesine temizledikten sonra maydanoz kürünü cildinize uygulamanız gerekir. Maydanoz kürünü cildinize sürün ve 15 dakika bekleyin. Göz bölgenize gelmemesine özen gösterin. Cildiniz karışımı tamamen emdikten sonra ılık su kullanarak cildinizi durulayın. Maydanoz maskesini haftada bir defa düzenli olarak uygularsanız gözler görülür bir şekilde cilt lekelerinde azalma meydana gelecektir.

Maydanoz Maskesi

Cilt Lekeleri İçin Alternatif Maydanoz Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Gerekli Malzemeler:

  • 1 tane orta boy maydanoz
  • 2 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanışı:

Maydanozu suda bekleyin ve iyice yıkayın. Ardından saplarıyla birlikte maydanozu blender kullanarak çekin. Blenderden çekilen maydanozun üstüne yoğurdu ekleyin ve karıştırmaya devam edin.  Yoğurt koyu bir kıvama sahipse ve henüz kıvam almadıysa birkaç damla su eklemenizde hiçbir sakınca yoktur.  Cildinizi maydanoz maskesi uygulamadan önce derinlemesine temizlemeli ve kurutmalısınız. Ardından parmak uçlarınız yardımıyla hazırlamış olduğunuz maydanoz maskesini cildinize sürebilirsiniz.  Maydanoz maskesini sürerken masaj yapabilir ve maskeyi cildinize tamamen yedirebilirsiniz. 30 dakika boyunca maskesinin cildinizde beklemesi gerekmektedir. Ardından ılık su kullanıp maskeyi tamamen arındırabilirsiniz. Maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz. Cilt lekelerinden kurtulana kadar maydanoz maskesini uygulamanızda hiçbir sakınca yoktur. Düzenli kullanıldığınızda cilt lekelerinde açılma ve yok olma gibi belirtiler görebilirsiniz.

Maydanoz MaskesiCilt Temizleyen Maydanoz Çayı Nasıl Hazırlanır?

Maydanoz cilt için son derece faydalıdır. Hem cildi aydınlatıcı özelliği bulunan maydanoz cilt lekelerine ve cilt problemlerine iyi gelmesi nedeniyle çok kullanılan bitkilerden biridir. Cilt bakımının en önemli malzemelerinden biri olan maydanoza kozmetik ürünlerinde de kendine yer bulmaktadır. Pek çok kozmetik ürünün içeriğinde maydanoza rastlamak mümkündür. Cilt temizleyen maydanoz çayı nasıl hazırlanır? Herkesin merak ettiği bu sorunun cevabı için işte tarifi;

Gerekli Malzemeler:

  • 3 su bardağı arıtılmış su
  • Çeyrek bardak taze maydanoz yaprağı

Hazırlanışı:

Maydanoz çayı hazırlamak için öncelikle bir tencerenin içine 3 bardak suyu ekleyip kaynatalım. Ardından kaynattığımız suyun üzerine maydanoz yapraklarını dökelim. 5-10 dakika boyunca maydanoz çayımızın demlemesini bekleyelim. Ardından çayımızı süzüp sabah ve akşam yemekten sonra 2 defa tüketelim.

 

Check Also

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çillerinizde kurtulmak için alternatif bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Düzenli olarak uygulandığında kısa süre içerisinde çillerinizden kurtulma …