Dolgun dudaklar için doğal yöntemler nelerdir ?

Hepimiz dudaklarımızı nar kırmızısına boyayamayız. İddialı renkler dudakları öne çıkarabilir, ama gerekil ten rengine ya da yaklaşıma sahip değilseniz, büyüleyici olacağım derken ucuz görünebilirsiniz. Yine de, dudakLarınızı güzelleşirirmek için yapabileceğiniz pek çok. şey var.

DUDAKLARINIZI DEĞERLENDİRİN
Dudağınızın biçimine bakın. Ağzınız büyük, dudaklanmz kalmcaysa, nötral bir ruj rengi seçerek daha küçük gösterebilirsiniz. Bir dudak kalemiyle, iç sının boyunca dudaklarınızın çevresinden geçin ve içini koyu renk bir rujla boyaym, bu, dudakları daha küçük gösterir. Dudaklanmz inceyse koyu renklerden uzak durun, koyu renkler olduklarından da küçük görünmelerine neden olur. Bir dudak kalemiyle, dudaklarınızın doğal sınırının hemen üstünden geçen bir çerçeve çizin ve içini açık bir renkle doldurarak dudaklarınızı dolgunlaştırın. Parlak ya da sedefli rujlar da, ışığı yansıttıklan için dudaklannızı daha dolgun gösterebilir.

Dişlerinizin daha beyaz görünmesi için, mürdüm, ahududu, böğürtlen tonlarını ve mavi bazlı kırmızıları tercih edin. Aradaki tezat, dişlerinizin daha beyaz, daha parlak görünmesine yardım eder. Mercan tonları ve kahvemsi tonlar da dahil, sarı ya da turuncu bazlı tonlardan kaçının, bunlar dişlerinizin sarı görünmesine yol açabilir.

DUDAKLARINIZ İÇİN DOĞRU RENGİ SEÇİN
Uzmanlar, buğday tene en iyi giden tonların ahududu ve böğürtlen tonları olduğunu olduğunu söylüyor. Teniniz ve saç renginiz açıksa, pembeye dönük kırmızılardan şaşmayın. Teniniz solgun, saç renginiz koyuysa, keskin, parlak kırmızılar size çok yakışabilir. Ten renginiz koyuysa, kıvamlı, yoğun kırmızdan seçin.
DUDAKLARINIZIN HAKKINI VERİN

Cildinize nasıl bakıyorsanız, dudaklarınıza da öyle bakın. Kurumuş deriyi uzaklaştırmak ve kan dolaşımını hızlandırmak için, yumuşak bir bebek diş fırçasıyla dudaklarmızı nazikçe ovalayın ve düzenli olarak dudak kremi kullanın. Dudak kremi, kurumuş, çatlamış dudakları yumuşatmanın en iyi yollarından biridir.

ŞİŞ DUDAKLARI DENEYİN
İnce dudaklı olanlarımız bile, ustaca bir makyaj hilesiyle şiş dudaklı bir görünüme kavuşabilir. Şunu deneyin:

Önce, rujunuzla aym renkte ya da ondan bir ton açık bir dudak kalemiyle, dudaklarınızın çevresinden geçin (striptizci değilseniz ya da öyle sanılmak istemiyorsanız, asla daha koyu bir renk kullanmayın). 2. Sonra, bir dudak fırçasıyla çerçevenin içini “doldurun.” Mat renkli kaim bir tabaka sürmek yerine, ince ve şeffaf bir rujla dudağınızın üzerinden birkaç kez geçin. Böylece ışığı yansıtırsınız ve dudaklarınız daha dolgun görünür. Bir vurgu kalemiyle, üst dudağınızın kenarına, tam dudak kıvrımınız boyunca ince bir çizgi çekin. Ya da, üst dudağınıza, ışığı iyi yansıtan bir fondötenden birkaç noktacık kondurup dağıtın. dudaklarınızın doğal bir şekilde ileriye uzanmış görünmesine bu da katkıda bulunur. Dudağınızın en dolgun yerine biraz parlatıcı sürerek bitirin.

 

 

Check Also

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çillerinizde kurtulmak için alternatif bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Düzenli olarak uygulandığında kısa süre içerisinde çillerinizden kurtulma …