En iyi Yoga hareketleri nelerdir ?

Yoga nın ne demek olduğunu bilmeyen var mı ? ya da hiç adını bile duymayan..söyleyin bakalım Yoga Nedir. Hani şu hintlilerin vücutlarını garip şekillere sokarak ruhlarını arındırdıkları aktiviteden bahsediyorum. Valla ben evde tütsü falan yakıp öyle oturup meditasyon yapamam. Elbette onlar için ruhsal etkileri olabilir ama ben sadece vücuda olan yararı için ilgileniyorum. Çünkü şöyle bir resimlere baktım da eğer bunları bir kişi bir kaç dakika yapsa gayet sağlıklı ve esnek bir vücuda sahip olabilir. İlle de yogi olacaksınız diye bişey yok. Ayı yogiden bahsetmiyorum yoga yapana yogi denir. Benim biraz belde ve sırtta sorun vardı. Kendimi fazla kasmadan, zorlamadan bazı yoga hareketlerini yapmaya başladım ve çok yararını gördüm açıkçası. Fıtık hastaları falan rahat etmek için yapabilir. Ama eğer bi rahatsızlık veriyorsa hemen bırakın yoksa gidip de yoga zararlı bişey diye ortalıkta konuşmayın. Her hareketi yapacaksınız diye bişey yok.

yoga akademi, yoga başlangıç hareketleri, yoga güneşe selam, yoga müzikleri indir, yoga nefes egzersizleri, yoga öğretmeni arıyorum,

Peki kilo vermek için yoga yapılr mı? Yoga zayıflatır mı? Yoga yı zayıflama için de yapabilir miyiz acaba? Siz bi internette yoga yapanların resimlerine bakın bakalım bi gram yağ var mı bedenlerinde. Sanırım cevabı anladınız. Biraz yoga da uzmanlaştıkça ileri yoga tekniklerini de uygulayabilirsiniz. Vücuduza işte o zaman siz de inanamayacaksınız..
Yoga kurslarına veya yoga merkezlerine gitmelisiniz eğer bu işi biraz ciddiye alıyorsanız. Yoga Academy bu işi en iyi yapan merkezlerden biridir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Mersin, Etiler, Nişantaşı, Bahçeşehir, Kadıköy, Bakırköy, Taksim, şişli, bağdat, bodrum caddebostan gibi Elit mekanlarda bu gibi işletmeler mevcut..Hatta Istanbul için Anadolu yakası ya da Avrupa yakası şeklinde ararsanız istediğinize daha iyi ulaşırsınız. Aslında televizyondan da yoga öğrenebilirsiniz. Karamel Tv de güzel bir program var.

Check Also

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çillerinizde kurtulmak için alternatif bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Düzenli olarak uygulandığında kısa süre içerisinde çillerinizden kurtulma …