Gençleşme Yüz Egzersizleri

Detox için biraz tavsiyemiz olacak.  Kolayca yapabileceğiniz bu hareketler sizi daha iyi hissettirecek.  Bu tavsiyeleri yaşamınıza sokabilir alışkanlık edinirseniz çok faydasını hissedeceksiniz.

Yaşlanmayı yavaşlatan gıda sistemi
Daha iyi hissedebilmek için kuşkusuz yeme alışkanlıklarımızı da düzenlemeliyiz.  Aşağıdaki gıdaları artık alışveriş listenize almanın zamanı geldi.

 • Lekelerle savaş için Somon:  Omega 3 yağları ciltte sivilce oluşumu ve lekelerle savaşta birebirdir.  Somon balığı artık kolayca bulabileceğiniz bir besin olarak size çok fayda sağlayacak.  Cildiniz somonun astaksantin isimli pembeleştirici kimyasallarından etkilenecek ve doğal fondöteninizi oluşturacak.
 • Tam Arpalı yiyecekler:  Arpa selenyum minerali zenginidir bu açıdan Tam Arpalı tahıllar tüketmeniz güneşin UV etkilerini azaltacak sindiriminizi de kolaylaştıracaktır.
 • Doğal Botox Yumurta: Araştırmalara göre yumurtadaki yağsız proteğinlerin dokuları doldurduğu ve sarkmaları önlemek adına bağlayıcı görev yaptığını göstermekte.  Artık biraz daha fazla yumurta tüketmenin zamanıdır.
 • Sarı Biber mucizesi:  Yüzümüzdeki kırışıklıklara birebir iyi geldiğini bilir miydiniz?  Sarı biber pek kulanılmayan bir sebzedir.  Cildinizi kemiren serbest radikallere dur diyecek C vitamini sarı biberde mevcuttur. Ayrıca yemeklere de çok fazla lezzet katar.

 

Uyku
Düzensiz uyku sizi daha çok yorar.  Moraliniz düşer, her yeriniz ağrır, hastalıklara ve solgun bir cilde neden olur. Artık şunlara dikkat edelim.

 • Ek yastıklarla konfor:  Kesinlikle sırtüstü uyumalıyız.  Alışamam diyorsanız dizlerinizin ve boynunuzun altına birer yastık koyun.  Yatağınızın baş bölgesini 10cm yükseltmek reflü oluşumuna da önlem olacaktır.
 • Aynı saatlerde uyuyun:  Çok uyumanız değil aynı ritimde uyku düzeninizin olması önemlidir.  Çeşitli saatlerde 10 saat uyumaksa her gün aynı saatte yatarak 5 saat uyumanız çok daha yararlıdır ve yaşlanmaya direnmenize yardımcıdır.  Vücudumuz hormonlar salgılıyor ve düzensiz saatlerde uyuduğumuzda bu hormonların salgılanması mümkün olmuyor. Siz en iyisi 23:00 de uyumaya çalışın.
 • Yatmadan önce hareket edin: Doktorlar yıllardır yatmadan önce yapılan her tür fiziksel aktivitenin iyi bir uykuyu engelleyebileceğini anlatıyor. Ancak, yapılan son araştırmalar yatma vaktinden önce yapılan egzersizin rahatlamanıza ve yatışmanıza yardımcı olabileceğini gösteriyor. Yatmadan önce yapılan orta seviyeli egzersiz aynı zamanda vücut ısınızı düşürmeye yardımcı olarak daha hızlı uykuya dalmanızı sağlar. Koskocaman bir egzersiz programı uygulamanıza gerek yok. Basit esneme egzersizleri veya şınav pozisyonunda durmak gibi egzersizler uykudan önce çok fazla enerji harcamadan kalp atış hızınızı yavaşça arttırmanın iyi bir yolu. Sabahları kendinizi daha iyi dinlenmiş ve daha formda hissederek uyanacaksınız. Böylece hem sağlığınızı hem de genç görüntünüzü koruyacaksınız.
  Gençleştiren cilt bakımı[reklam1] Hepimiz yüz yıkamanın önemini biliyoruz fakat fazlası kuruluğa ve erken kırışıklıklara yol açar. Aşağıdaki üç cilt bakım önerisini günlük rutininize katarak zamanı geri almaya başlayın.
 • AHA’larla temizlik
  Sadece gece olmak üzere her gece yüzünüzü AHA yani alfa-hidroksi bazlı temizleyiciyle temizleyin. Meyvelerden elde ediliyor ve cilde zararsız. Alfa-hidroksi asit içermeyen çoğu temizleyiciler gün boyu ciltte biriken kiri yeterince temizleyemez. Kiri ve biriken ölü hücreleri temizleyerek onların altında kalan yeni cilt hücrelerinin daha hızlı gelişmesine yardımcı oluyorlar. Alfa-hidroksi asit bazlı temizleyicileri eczanelerden uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Ürün etiketinde, glikolik, laktik, sitrik, malik, veya tartarik gibi sonu ‘ik’le biten içerikleri arayın. Böylece cildiniz kremleri daha iyi emecek ve böylece daha aydınlık, ışıl ışıl ve genç görünen bir cilde sahip olacaksınız.
 • Evde peeling uygulaması
  Daha genç görünen bir cilt için her gece uyguladığınız alfa-hidroksi asit bakımınızı haftalık alfa-hidroksi asit cilt peelingiyle tamamlamanız lazım. Evinizde uygulayacağınız bu işlem, ölü cilt hücrelerini temizleyerek cildinizin daha parlak ve sıkı hale gelmesini sağlar. En iyi sonuçlar için glikolik asit içerikli evde uygulanan peelingleri tercih edin.
 • Mega nemlendiriciler
  Her sabah ve her gece seramid içeren bir cilt nemlendiricisi uygulayın. Seramidler, cildin nemi muhafaza etmesine ve tahriş edici maddeleri uzak tutmasına yardımcı oluyor. Maksimum derecede neme ulaşmak için her gece ve gündüz ortalama büyüklükteki bir bozuk para kadarını uygulayarak tüm yüzünüze yayın.
  Yaşlanma karşıtı besin takviyesi
  Sarkan cildinizle sadece piknogenol (pycnogenol) isimli takviyeyi alarak ameliyat olmadan başa çıkabilirsiniz. Nasıl mı işe yarıyor? Vücudumuzda üretilen başlıca maddelerden hyalüronik asit, ciltteki nemi muhafaza ederek cildin sıkı ve kırışıksız kalmasını sağlıyor. Çam ağacı kabuğundan üretilen piknogenolün, hyalüronik asit üretimini sağlayan enzim seviyesini yüzde 44’e kadar arttırdığı kanıtlandı. Bu da, 12 haftalık piknogenol kullanımı sonrası daha esnek, pürüzsüz bir cilt ve ince çizgilerde azalma göreceğiniz anlamına geliyor.

Check Also

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çillerinizde kurtulmak için alternatif bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Düzenli olarak uygulandığında kısa süre içerisinde çillerinizden kurtulma …