Gençlik Kaynağı Yüz Yogası

Yüz yogasına başlayanların belli bir süre sonra söyledikleri ortak cümleler vardır. Çok sayıdaki kişinin “Yakınların artık daha genç göründüğümü söylüyor” demesi , bu yöntem hakkındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmaya yetiyordur sanırım.

Hem yılda kozmetik için harcanan paranın yaklaşık 50 milyar dolar olduğu düşünülürse , bu ücretsiz yöntemi denemek ne kaybettirebilir ki?

Yüz yogasının ne işe yaradığından bahsedelim birazda. Dünya üzerinde uygulamayı yapanların anlattıklarına dayanarak madde madde yazalım.

  • İlk olarak yüzün cilt olarak elastikiyetini tekrar kazandırıyor. Bunu hem deri altı kaslarını etkin hale getirerek hem de deriyi canlandırarak yapıyor.Dolayısı ile yüzde bulunan kırışıklıklarda da azalma görülüyor.
  • Yüzde zamana bağlı gelişen göz kısıklığı veya kaş düşüklüğü gibi birçok olumsuz estetik oluşumlarda iyileşme sağlıyor.
  • Sürekli hareket ettirilen yüz derisi , içerisinde bulunan toksinleri dışarı atarak lekelenme ve siyah noktaların oluşmasını engelliyor

Bunun gibi birçok dolaylı faydayı daha sayabiliriz ancak gerçek etkileri kişiden kişiye değiştiğinden öncelikle yapılacak hareketler ve uygulamalar kişiye özel belirlenmeli.

Bir daha ki yazıdan itibaren yüz yogası tekniklerini paylaşmaya başlayacağız.

Check Also

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çillerinizde kurtulmak için alternatif bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Düzenli olarak uygulandığında kısa süre içerisinde çillerinizden kurtulma …