Kırmızı sivilce lekelerini geçirmek

Kırmızı Sivilce Lekelerine İyi Gelen Bitkisel Yöntemler

Kırmızı sivilce lekeleri bazı kişilerde görülebilen ve görünüm açısından istenmeyen sonuçlar doğuran cilt problemlerinden biridir. Kırmızı sivilce lekeleri sivilceler sıkıldıktan sonra oluşmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken şey sivilceleri sıkmamak gerektiğidir. Ancak pek çok kişi sivilcelerini sıkarak kırmızı sivilce lekelerine davetiye çıkarmaktadır.  Sivilcelerin içerisinde iltihap birikir. İçerisindeki iltihabı sıkmanız veya patlatmanız durumunda sivilce iyileşir. Ancak unutmayın ki sivilce iyileşsede kırmızı lekelerin kalması kaçınılmazdır.  Kırmızı sivilce lekelerini geçirmek için uygulayacak bitkisel yöntemler ve maskeler bulunmaktadır. Çok kolay bir şekilde hazırlayacağınızı bu maskeler sayesinde kırmızı lekelerden kurtulabilirsiniz.

Kırmızı sivilce lekeleri

Limon Suyu Tedavisi Uygulanabilir

Limon suru koyu kırmızı renge sahip sivilce lekelerini tedavi etmek için çok faydalı ve pratik bitkisel yöntemlerden biridir. Limon suyunu uygulamadan önce cildinizin temiz ve kuru olması gerekir. Limon suyu tedavisine başlamadan önce bir miktar pamuğu alın ve taze sıkılmış limon suyunun içerisine batırın.  Akne izlerinin bulunduğu bölgeye masaj yaparak uygulayın. Limon suyunu sivilce lekelerinin bulunduğu her yere sürdükten sonra 10 dakika süreyle bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra ılık suyla cildinizi yıkayabilirsiniz. Limon suyu tedavisi uyguladıktan sonra güneşeçıkmamaya dikkat etmeniz gerekir. Kırmızı sivilce lekelerine iyi gelen limon suyu tedavisini gece veya akşam saatlerinde çok rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Check Also

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çillerinizde kurtulmak için alternatif bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Düzenli olarak uygulandığında kısa süre içerisinde çillerinizden kurtulma …