Sivilce Tedavisinde Bitkisel Yöntemler

Sivilce Tedavisinde Bitkisel Yöntemler

Soda Tedavisi Uygulanabilir

Yemek sodası kırmızı sivilce lekeleri için son derece faydalıdır. Yemek sodası kullanarak doğal bir dermabrazyon sağlayabilir ve cildinizin soyulmasına imkan sunabilirsiniz. Yemek sodası uygulamasının yüzünüze uygulamak için 2 çay kaşığı su ve 1 çay kaşığı yemek sodasını karıştırın ve geceden kırmızı sivilce lekesi bulunan bölgeye sürün. Bu karışımı yüzünüzde 3 dakika kadar beklettikten sonra ılık su kullanarak cildinizi temizleyebilirsiniz.

Buz Tedavisi Uygulanabilir

Kırmızı sivilce lekelerinin oluştuğu anca uygulanan buz tedavisi lekeleri geçirmek için son derece etkilidir. Sivilcelerini sıkıp kırmızı lekeler oluşturduysanız hemen elinize bir buz almalı ve kırmızı lekelenin oluştuğu bölgeye sürmelisiniz. Buz küpü özellikle yeni oluşan lekelerde çok etkilidir. Ancak sivilce lekeleriniz eskiden beri varsa buz küpleriyle lekelerin üzerini ovabilir ve tedavi edebilirsiniz.

Sivilce Tedavisinde Bitkisel Yöntemler

Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünler Uygulanabilir

Gözenekleri sıkılaştırmak için kullanılan birçok kozmetik ürün bulunmaktadır. Kozmetik gözenek sıkılaştırıcı ürünler sayesinde sivilce lekeleri hem azalmakta hem de yok olmaktadır. Gözenek sıkılaştırıcı ürünleri kullanarak kırmızı sivilce lekelerini tamamen yok edebilirsiniz.

Cilt Beyazlatıcı Kozmetik Ürünleri Kullanabilirsiniz

Birçok markanın cilt beyazlatan kozmetik ürünleri bulunmaktadır. Özellikle ten rengini açmak isteyen pek çok kişi bu ürünleri tercih etmektedir. Cildi ağartan bu ürünleri kırmızı sivilce lekelerinin yok olmasına vesile olmaktadır. Cildi beyazlatmak için kullanılan birçok doğal maske bulunmaktadır. Dilerseniz cilt beyazlatıcı doğal maskeleri evde kendinizde hazırlayabilirsiniz. Kozmetik ürünler kadar evde kendinizin hazırlayacağı doğal maskelerde kırmızı sivilce lekelerinde son derece etkilidir. Kısa sürede farkı görebilir ve kırmızı sivilce lekelerinden tamamen kurtulabilirsiniz.

Sivilce Tedavisinde Bitkisel Yöntemler

İsotrexin Cilt Temizleme Jeli Kullanılabilir

İsotrexin cilt temizleme jeli ancak doktor tavsiyesi ile kullanılabilmektedir. Jel sayesinde hem cildinizi derinlemesine temizleme imkanına sahip olacak hem de kırmızı sivilce lekelerinin iyileşmesini sağlayacaksınız. Cilt temizleme jeli akne ilacı olarak da kullanılmaktadır. Bu nedenle akne oluşumun da engelleyen temizleme jelinin hiçbir yan etkisi olmaması nedeniyle rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak bazı ilaçlar test yaptırılmadan kullanılmamalıdır. Bu nedenle cilt temizleme jelini almadan önce mutlaka doktora gitmeli ve doktor tavsiyesi üzerine temizleme jelini kullanmalısınız. Kısa sürede kırmızı sivilce lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Check Also

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çillerinizde kurtulmak için alternatif bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Düzenli olarak uygulandığında kısa süre içerisinde çillerinizden kurtulma …