Yüz Yogası “Göz Kısma”

Yüz yogası ile daha önce yanak , alt dudak ve üst dudak egzersizleri yapmıştık. Sıra göz çevresi için en önemli egzersiz olan ” göz kısma” egzersizidir.

Zamanla göz kenarlarında ördek ayağı diye tabir edilen çatallı kırışıklıklar meydana gelir. Bu kırışıklıklar derinin gerginliğini yitirmesi ile meydana gelmektedir. Cilt altındaki kasları aktif olarak kullanmak üst katmanlara da mutlaka dirilik getirecektir. Ayrıca yapılan egzersizler yer çekimine karşı koyan yönde olmalı ki kas gelişimi de yukarıya doğru olsun.

Göz kısma egzersizini etkin hale getirebilmek için, parmaklarımızı şakağın ön kısmında bulunan kemiğin üzerine bastırınız.Şimdi gözlerinizi kısmaya çalışın. Parmaklarınızın altında kalan kasların zorlandığını hissedeceksiniz.Ayrıca bu egzersiz göz kapaklarının da güçlenmesini sağlayacaktır.

Bu egzersiz ile kullanılan kaslar ; Temporoparietel kası, Orbicularis Oculi kasının Palpebral kısmı , Orbicularis Oculi kasının Orbital kısmı , Nasal kası ve Corrugator supercilii kasıdır.

Check Also

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çiller İçin Alternatif Tedavi Yöntemleri

Çillerinizde kurtulmak için alternatif bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Düzenli olarak uygulandığında kısa süre içerisinde çillerinizden kurtulma …